תאונות עבודה

מהי בעצם תאונת עבודה?
תאונת עבודה הינה פגיעה פיזית הנגרמת לעובד במהלך עבודתו. חשוב לדעת שתאונה תחשב כתאונת עבודה גם בדרך הלוך וחזור ממקום העבודה, לדוגמה: במהלך תאונת דרכים.

ישנם מספר סוגי תאונות עיקריות:

  • תאונה עקב אירוע פתאומי: לדוג': אדם שנופל מגובה.

  • אירוע עקב לחץ בעבודה: לדוג' אירוע לב עקב לחץ בעבודה.

  • מיקרוטראומה: תורת המיקרוטראומה אומרת כי אם אדם יעשה פעולה פיזית קשה מספר רב של פעמים, בסופו של דבר יכול להיגרם לו נזק לכל החיים. לדוגמה: אדם המרים פעם אחת מכשיר כבד ככל הנראה לא יחבל לצמיתות. אך מי שזאת עבודתו, למשל סבל אשר בכל יום מרים מכשירים וציוד כבד, סביר להניח כי לבסוף יתפתחו אצלו בעיות גב, צוואר וברכיים.

  • מחלת מקצוע: לעתים עקב סביבת עבודה בעייתית, העובד מפתח מחלה הקשורה במקצועו. לדוגמה: עובד ניקיון המפתח קצרת (אסטמה) יכול להיות מוכר כנפגע עבודה.

למי פונים לקבלת הפיצוי בגין התאונה
תחילה יש לפנות למוסד לביטוח לאומי לשם הכרה בתאונה כתאונת עבודה וקבלת דמי פגיעה. לאחר מכן מגישים תביעה לביטוח הלאומי לשם קבלת אחוזי נכות שנגרמו מהתאונה.
לאחר ההכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי וקבלת אחוזי הנכות, במקרים רבים יש לתבוע גם את המעסיק על הפגיעה. כמובן במקרה של תביעת המעביד התביעה תוגש לבית המשפט המתאים (שלום או מחוזי) כאשר יהיה על התובע להוכיח את תביעתו לפי פקודת הנזיקין

כמה כסף מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי
שאלה זו אינה ניתנת לתשובה שכן היא תלויה בפרמטרים רבים כגון גובה ההשתכרות טרם התאונה, אחוזי הנכות שנקבעו על ידי הוועדות לנכות מעבודה- מטעם המוסד לביטוח לאומי- וכן הנכות התפקודית שנותרה.

תפקידו של עורך הדין
כמו בכל תביעה גם אל מול הוועדות של המוסד לביטוח לאומי עורך הדין נדרש להוכיח את קרות הנזק ואת גובה הנזק.
המוסד לביטוח לאומי הינו מוסד גדול ומסורבל. דרכי ההתקשרות עמו מסובכות וכן לא תמיד קיים אצל התובע הידע לאיזה מהמחלקות יש לפנות. רק עורך דין המבין את נבכי הביטוח הלאומי יוכל לעזור בעניין שכזה.
משרדנו אשר רכש ניסיון רב בייצוג תובעים אל מול הביטוח הלאומי ידע למצות את זכויותיך הן בערכאות המוסד לביטוח לאומי והן בבית הדין האזורי לעבודה.

לייעוץ ומידע נוסף מלאו את הטופס

תאונות במקומות ציבוריים

תאונות במקומות ציבוריים תאונות במקומות ציבוריים או בשמם המשפטי "חבויות", נחשבות כתאונות "קלאסיות". תביעת "חבויות" מתנהלת בגין נזק שקרה בדרך כלל במרחב ציבורי (רחוב, בית

קרא עוד »

נכי צהל

נכי צה״ל כמעט מדי יום אנו שומעים על פציעה כזו או אחרת של חייל. כולנו גם מכירים לפחות חייל אחד שנפצע. חייל שנפצע יכול לתבוע

קרא עוד »

תאונות דרכים

תאונות דרכים תאונות דרכים מתרחשות על בסיס יום יומי. כולם מכירים אנשים שנפצעו או לצערנו נהרגו עקב תאונת דרכים. תאונות דרכים גורמות לעתים להשבתת הנפגע

קרא עוד »