גישור

כיום חלק ניכר מהתביעות המוגשות לבית המשפט מסתיימות בפשרה בין במשא ומתן בין הצדדים ובין על ידי מגשר חיצוני אשר הצדדים פנו אליו.
במהלך שנת 2019, יכנסו לתוקפן תקנות חדשות לניהול ההליכים בבית המשפט, אשר יכריחו את המתדיינים להגיע למגשר כחלק מניהול ההליך.
הליך הגישור הינו הליך קצר באופן יחסי הנמשך מספר שעות. לעיתים יש צורך בפגישה אחת על מנת להגיע להסכמות ולעיתים יש צורך במספר מפגשים.
אחד היתרונות הבולטים בגישור הוא, שהצדדים הם המעצבים את פסק הדין ובכך שהצדדים מגיעים לפשרה. בנוסף, לא ימצא בשום מאגר משפטי כזה או אחר "פרסום רע" על מי מהצדדים בכך שנזקף פסק דין לחובתו.

​כיום אין הגדרה מדויקת בחוק מיהו מגשר, וכל אדם אשר עשה קורס בסיסי בגישור מקבל תעודת מגשר ויכול להוסיף לשמו את התואר "מגשר". יתכן שאדם יחשיב את עצמו למגשר, על אף שלא גישר ולו פעם אחת בחייו. בהתאם לתקנות החדשות, תהיה חובה על המגשרים לעבור הן קורס בסיסי בגישור והן קורס מעשי (פרקטיקום) בגישור.
כיום ישנם מספר קורסים בארץ אשר נותנים לבעלי ההכשרה הבסיסית הכשרה מתקדמת על ידי גישורים בתיקי אמת.

עו"ד רועי גרניצה הינו בוגר הקורסים הללו והצליח להביא גם את המתדיינים הסקפטיים ביותר לידי הבנות אשר גרמו לסיום התיק ומתן אפשרות לצדדים לעצב את פסק הדין בעצמם.

לייעוץ ומידע נוסף מלאו את הטופס